Klinika Stomatologiczno-Implantologiczna

Protetyka stomatologiczna

Bogata oferta rozwiązań protetycznych w naszej klinice daje możliwość wyboru najbardziej optymalnej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta odbudowy protetycznej.


Zabiegi protetyczne, oferowane przez klinikę Dentalex pozwalają w sposób profesjonalny przywrócić zębom naszych pacjentów dawną funkcjonalność, zdrowy wygląd i piękny uśmiech bez względu na wiek.

Szeroka oferta protetyki Dentalex

Korony zębowe

Korony zębowe to inaczej nakładki, które cementuje się na implantach lub wcześniej oszlifowanych zębach Pacjenta. Swym wyglądem przypominają one naturalne zęby Pacjenta. Korony mogą zastępować zęby, poprawiać ich estetykę, kolor oraz funkcjonalność. Korony są trwałe, nie ulegają samoistnym uszkodzeniom ani przebarwieniom, są bardzo dobrze przyswajane przez organizm. Rodzaje koron: korona metaloceramiczna, korona pełnoceramiczna, korona cyrkonowa.

 

Licówki pełnoceramiczne

Licówki to najprościej mówiąc, są to płytki przyklejane do przedniej ściany zęba. Grubość licówek oraz ich zakres zależy od planowanego nowego kształtu zęba. Służą poprawie kształtu zęba, w celu zamaskowania przebarwień, ukruszeń lub zmianie koloru zęba lub zmniejszeniu przerwy między zębami – diastemy.

 

Wkład koronowo – korzeniowy

Wkład koronowo – korzeniowy ( WKK) ma zastosowanie w przypadku zębów złamanych lub po leczeniu kanałowym. Składa się z części z dwóch części – pierwszej znajdującej się w kanale korzeniowym oraz drugiej – części koronowej. Na pierwszej wizycie opracowany zostaje korzeń i wykonuje się wyciski. Podczas drugiej wizyty cementuje się wkład i wykonuje wyciski pod koronę protetyczną. Pacjent na czas oczekiwania otrzymuje koronę tymczasową.

 

Protezy akrylowa

Proteza akrylowa jest protezą ruchomą, co oznacza, że nie jest montowana na stałe, a wyjmowana. Można ją stosować w ramach uzupełnienia poszczególnych braków w uzębieniu, lub też braku całego uzębienia.

 

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe zaleca się przede wszystkim tym pacjentom, u których nie ma możliwości uzupełnienia braków w uzębieniu przy pomocy implantów lub mostów protetycznych, a jednocześnie istnieje możliwość zamocowania szkieletu protezy na zachowanych zębach własnych. Protezy szkieletowe składają się one z metalowego szkieletu (stąd ich nazwa) i części akrylowej, która uzupełnia brakujące zęby.

 

Mosty

Most protetyczny służy jako stałe uzupełnienie brakujących zębów w jamie ustnej pacjenta. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy utracili jeden, dwa lub trzy zęby, pod warunkiem, że otaczające luki zęby są naturalne lub są to implanty. Jes to uzupełnienie, które na stałe zastępuje utracone zęby pacjenta w jamie ustnej. Składa się z dwóch głównych elementów: koron protetycznych, będących nakładkami na otaczające luki zęby, oraz części uzupełniającej, która zastępuje brakujące zęby.

 

Szyna relaksacyjna

Szyna relaksacyjna łagodzi skutki zgrzytania zębami. Jest to niezbędny element w leczeniu takiego schorzenia jakim jest bruksizm. Pokrywa cały górny łuk zębowy. Wykonana jest z przezroczystego tworzywa akrylowego, najczęściej miękka przy dziąsłach, natomiast twarda na powierzchni żującej. Leczenie polega na zakładaniu szyny na zęby na noc. Jej zadanie polega na zrelaksowaniu mięśni, ochronie stawu i zabezpieczeniem zębów przed starciem

 

Zaprojektuj z nami
  • swój uśmiech

Parking

Klimatyzacja

Płatność kartą

WiFi

Bezbolesne leczenie

RTG

Transport z lotniska

skontakuj się

Verified by MonsterInsights