Klinika Stomatologiczno-Implantologiczna

Leczenie endodontyczne (kanałowe)

Leczenie kanałowe przeprowadzamy kiedy dochodzi do zapalenia miazgi zęba (tzw. nerwu). Dzięki rozwojowi wiedzy i technologii, w dzisiejszych czasach leczenie kanałowe jest bardzo popularne, choć do niedawna większość pacjentów decydowała się w takich przypadkach na usunięcie zęba. Pozbycie się chorego zęba tylko na pozór jest pozbyciem się problemu. Powoduje lukę w uzębieniu, a każdy ubytek zębowy niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Ponadto, ekstrakcja (usunięcie) zęba wymaga uzupełnienia powstałego braku zębowego implantem lub mostem porcelanowym. To rozwiązanie jest bardziej kosztowne niż leczenie kanałowe i odbudowa korony.

Dr Siemieniuta pacjentka lusterkoCzasy, kiedy chory ząb musiał zostać usunięty dawno minęły. Teraz dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i skutecznych rozwiązań endodontycznych, jesteśmy w stanie uratować chory ząb. Ważne jest, aby pacjent nie odkładał wizyty u stomatologa w czasie – tłumaczy dr Aleksander Siemieniuta – jesteśmy w stanie prawidłowo przeprowadzić leczenie kanałowe zębów, które w przeszłości skazane były na usunięcie.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej miazgi, znajdującej się w kanale korzeniowym, poszerzeniu i oczyszczeniu kanału, a następnie na wypełnieniu specjalnym preparatem i jego zamknięciu.

Po leczeniu kanałowym następuje odbudowa korony zęba. Przy dużym zniszczeniu korony, rekonstrukcja może być niewystarczająca. Stosujemy wówczas wkład koronowo- korzeniowy wraz z koroną protetyczną.

W gabinecie Dentalex leczenie kanałowe wykonujemy pod mikroskopem stomatologicznym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest metodą, która zwiększa skuteczność przeprowadzanego zabiegu 25-krotnie.

Leczenie kanałowe jest ostatnią szansą zachowania własnego zęba i uniknięcia jego ekstrakcji. W naszej klinice oferujemy bardzo wysoką skuteczność i sprawność leczenia kanałowego, a także sprawdzone i bezpieczne procedury.

Nasz zespół po dokładnej diagnostyce wybiera odpowiednią metodę leczenia kanałowego. W przypadkach, kiedy lekarz uzna to za stosowne, proponujemy pacjentom leczenie kanałowe pod mikroskopem. Leczenie pod mikroskopem wykonujemy za zgodą pacjenta. Poprawny przebieg przeprowadzonego leczenia oceniamy zaraz po jego zakończeniu. W tym celu, za pomocą specjalistycznego sprzętu, sprawdzamy prawidłowość wypełnienia kanałów.

Leczenie kanałowe odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.

Gwarantujemy ciepłą, przyjazną atmosferę, poczucie bezpieczeństwa podczas wizyt i pełną satysfakcję po zakończonym leczeniu.

Wizyty u naszych doświadczonych specjalistów odbywają się bez strachu, bólu i przykrych w skutkach powikłań.

LECZENIE W DENTALEX JEST BEZBOLESNE

Zdrowe, zadbane własne zęby są przejawem troski o swój organizm, zapewniającym
  • atrakcyjny
wygląd i dobre samopoczucie

Parking

Klimatyzacja

Płatność kartą

WiFi

Bezbolesne leczenie

RTG

Transport z lotniska

Parking

Klimatyzacja

Płatność kartą

WiFi

Bezbolesne leczenie

RTG

Transport z lotniska

Parking

Klimatyzacja

Płatność kartą

WiFi

Bezbolesne leczenie

RTG

Transport z lotniska

skontakuj się

Verified by MonsterInsights