Leczenie profilaktyczne - higienizacja

Higienizacja zębów jest potrzebnym uzupełnieniem domowej pielęgnacji, gdyż samo mycie nie jest całkowicie skuteczne w zapobieganiu narastania kamienia nazębnego. Podczas higienizacji zęby zostają oczyszczone z kamienia nazębnego, płytki bakteryjnej oraz nieestetycznych osadów. Zaleca się wykonywanie higienizacji co 6-12 miesięcy. W ramach pełnego zabiegu przeprowadza się: skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację.

Przebieg pełnej higienizacji zębów - jak wygląda zabieg higienizacji?

Na początku wykonuje się skaling, który polega na usunięciu kamienia nazębnego znajdującego się w pobliżu dziąseł i w przestrzeniach między zębowych.

Po skalingu przeprowadza się piaskowanie zębów.  Jest to zabieg szybki i bezbolesny, który usuwa osad nazębny oraz przebarwienia powstałe w wyniku np. picia kawy, herbaty i palenia papierosów. Piaskowanie jest bezpieczne i nie uszkadza szkliwa zębów.

Kolejnym niezbędnym etapem jest polerowanie zębów. Podczas tej części higienizacji powierzchnia zębów jest wygładzana, co znacząco ogranicza odkładanie się wszelkiego rodzaju nalotów. Poza przyjemnym uczuciem gładkości zębów polerowanie minimalizuje ryzyko powstania próchnicy.

Ostatnim krokiem podczas higienizacji zębów jest fluoryzacja. Fluoryzacja jest krótkim zabiegiem, który wzmacnia szkliwo zębów. Na zęby nakłada się preparat z dużą zawartością fluoru w postaci żelu, lakieru lub pianki. Dzięki niemu zęby są bardziej odporne na kwasy i bakterie, przez co ryzyko zaatakowania zębów przez próchnicę się zmniejsza. Fluoryzacja zapobiega także nadwrażliwości szyjek zębowych.

LECZENIE W DENTALEX JEST BEZBOLESNE

Zdrowe, zadbane własne zęby są przejawem troski o swój organizm, zapewniającym
  • atrakcyjny
wygląd i dobre samopoczucie

Parking

Klimatyzacja

Płatność kartą

WiFi

Bezbolesne leczenie

RTG

Transport z lotniska

Przewiń do góry

skontakuj się