Klinika Stomatologiczno-Implantologiczna

Implanty w Dentalex Klinika Stomatologiczno - Implantologiczna

Implanty zębowe są obecnie najnowocześniejszym rozwiązaniem odtwarzania braków zębowych. Znajdują zastosowanie w przypadku pojedynczego ubytku, jak i w przypadku utraty wszystkich zębów (bezzębie). Coraz więcej pacjentów w Dentalex decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

Struktura implantu

Coraz częściej przychodzą do nas osoby posiadające jeden ubytek w uzębieniu, ponieważ są świadome konsekwencji wynikających z nieuzupełnienia luki. Każdemu pacjentowi proponuję indywidualnie do jego potrzeb i możliwości finansowych zabiegi implantologiczne. Dokładam wszelkich starań, aby pacjent w każdym momencie leczenia czuł się komfortowo, a finalnie był zadowolony z uzyskanego efektu – mówi dr Aleksander Siemieniuta.

Implanty zębów to specjalne śruby, które wykonane są z tytanu ( materiału biozgodnego, dlatego odrzucenie implantu jest zjawiskiem bardzo rzadkim ) zastępują naturalny korzeń zęba w przypadku jego całkowitego ubytku. Implanty wszczepia się w kość szczęki podczas zabiegu chirurgicznego. Następnie zastosowane jest rozwiązanie protetyczne – korony, mosty czy protezy zębowe.

 

Braki zębowe sprawiają, że policzki zapadają się, a rysy twarzy wyostrzają się. W miejscu utraconego zęba dochodzi również do utraty kości, co w przyszłości doprowadza do rozchwiania się sąsiednich zębów.

 

Zabieg wszczepienia implantu trwa około pół godziny i jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjent może normalnie funkcjonować.

Planowanie leczenia implantologicznego, implanto – protetycznego w Dentalex

W celu zaplanowania leczenia implanto – protetycznego wymagane jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki. Opiera się ona o wywiad ogólnomedyczny – pacjent proszony jest o wypełnienie szczegółowego kwestionariusza dotyczącego stanu zdrowia – i badanie wewnątrzustne. Następnie przeprowadzane jest badanie radiologicznych, czyli:

 

zdjęcie przeglądowe jamy ustnej –  pantomograficzne

tomografia komputerowa (CT)

 

Po  zebraniu danych z wywiadu lekarskiego oraz badania fizykalnego lekarz implantolog układa indywidualny plan leczenia implantologicznego w Dentalex i przedstawia kolejność działań.

 

Leczenie implantologiczne jest procesem wieloetapowym, którego długość uzależniona jest od przypadku klinicznego. Standardowo przebiega ono według schematu:

Etapy leczenia implantologicznego, implanto – protetycznego w Dentalex

Pierwszym etapem leczenie implantologicznego lub implanto – protetycznego jest etap chirurgiczny, która polega na umieszczeniu implantu (śruby tytanowej) w kości. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i tym samym jest bezbolesny. Czas zabiegu to średnio 30 minut na wszczep.

 

Po około 2 tygodniach usuwane są szwy, którymi była zabezpieczona operowana  okolica implantu.

 

Kolejny etap to etap gojenia i integracji implantu z kością – tzw. osteointegracja. Trwa ona 2-3 miesiące w żuchwie i 4-6 miesięcy w szczęce. Zabiegi dodatkowe takie jak regeneracja kości wydłużają czas gojenia implantów.

 

Po kontroli radiologicznej i stwierdzeniu prawidłowej integracji implantu zakłada się do niego śrubę gojącą jako element kształtujący dziąsło wokół implantu. Zabieg ten nazywany jest odsłonięciem implantu i przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.

 

Po około 2 tygodniach od odsłonięcia można przystąpić do etapu protetycznego, w którym przygotowywany jest łącznik i odbudowa protetyczna.. Na tym etapie pobierany jest wycisk protetyczny, na którego podstawie tworzona jest odbudowa protetyczna – korona zębowa, most na implantach lub proteza na lokatorach. Przygotowanie pracy ostatecznej trwa około 2 tygodni.

Implanty zębów szeroka oferta Dentalex

  • Implantacja natychmiastowa –implant zębowy zostaje wszczepiony bezpośrednio po utracie zęba z możliwością zachowania wszystkich otaczających implant struktur tkankowych.
  • Implantacja późna – implanty zębowe zostają wszczepione w wygojonej kości.
  • Zabiegi augmentacyjne (regeneracja kości) są niezwykle istotne dla długotrwałego i estetycznego efektu leczenia implantologicznego.
  • Przeszczepy kości – odbudowa na szerokość i wysokość kości niezbędnej jako miejsce przyszłej implantacji.
  • Podniesienie dna zatoki szczękowej
  • Zagęszczenie kości

LECZENIE W DENTALEX JEST BEZBOLESNE

Zdrowe, zadbane własne zęby są przejawem troski o swój organizm, zapewniającym
  • atrakcyjny
wygląd i dobre samopoczucie

Parking

Klimatyzacja

Płatność kartą

WiFi

Bezbolesne leczenie

RTG

Transport z lotniska

skontakuj się

Verified by MonsterInsights