Czy leczenie kanałowe jest mi potrzebne?

Bardzo często nasze zęby są ostatnią rzeczą o której myślimy. Czy Państwo też tak macie, że jeżeli ząb nie boli tak, że nawet leki przeciwbólowe nie pomagają to omijacie gabinet stomatologiczny z daleka?

Według statystyk prawie 100% Polaków ma próchnicę. A osoby w wieku 35-44 mają średnio 25 zębów. Warto pilnować stanu swojego uzębienia, ponieważ może być za późno nawet na leczenie kanałowe.

W sytuacji, kiedy ząb jest bardzo zepsuty macie Państwo do wyboru: uratowanie zęba lub jego usunięcie. Takie rozwiązanie pojawia się w momencie, gdy miazga Waszego zęba objęta jest stanem zapalnym. Objawia się to bólem zęba reagującym na gorące i zimne produkty. Ból nie przechodzi nawet w momencie usunięcia próchnicy oraz założenia środka leczniczego.

Od kilku tygodni bardzo bolał mnie ząb. Ze względu na tryb pracy nie miałam czasu, aby udać się na wizytę do stomatologa. Dopiero po dwóch miesiącach, za namową przyjaciółki trafiłam do kliniki Dentalex. Po wykonaniu tomografii komputerowej okazało się, że mam jeden źle zaplombowany kanał. Doktor Aleksander Siemieniuta przeprowadził zabieg jeszcze tego samego dnia. Od zabiegu minęły dwa lata, a z zębem nic się nie dzieje. Jestem szczęśliwa, że nadal mogę cieszyć się pełnym uśmiechem. Bez bólu – opowiada jedna z pacjentek dr Aleksandra Siemieniuty

Nie można w 100% zapobiec leczeniu kanałowemu. Nie da się tego przewidzieć. Na pewno da się zminimalizować ryzyko dostania się zapalenia do miazgi zęba. Niezbędne jest, aby przestrzegać higieny jamy ustnej i przynajmniej raz na pół roku chodzić na wizyty do stomatologa.

Po leczeniu endodontycznym ząb jest martwy, ale mimo tego spełnia swoje dotychczasowe funkcje – zapewnia właściwą estetykę uśmiechu oraz dobrze rozdrabnia pokarm. Prawidłowo wyleczony, z odpowiednią odbudową może Państwu służyć tak długo, jak każdy, zdrowy ząb.

Jeżeli macie Państwo możliwości i szanse na to, aby zachować jak najdłużej własnego, naturalnego zęba to warto z nich korzystać.

Już nie będziecie musieli rezygnować z ulubionych potraw czy zarywać nocy z powodu bólu zęba. Leczenie endodontyczne sprawi, że na nowo odzyskacie Państwo radość z życia, a nasza wykwalifikowana kadra zadba o Wasz komfort.

Zapraszamy na konsultację już dziś!