Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

W większości boimy się rzeczy których nie znamy.

Podobnie jest z leczeniem kanałowym. Często pacjenci mają wątpliwości podczas podjęcia decyzji czy chorego zęba usunąć czy wyleczyć. Które rozwiązanie wybrać? Decyzję podejmujecie Państwo sami.

Rozwój technologii i ciągłe poszerzanie wiedzy stomatologów sprawiło, że możecie Państwo cieszyć się własnymi zębami przez lata. W sytuacji, kiedy Wasz ząb objęty jest nieodwracalnym zapaleniem miazgi zdecydowanie lepiej jest skorzystać z usług endodontycznych, niż podjąć decyzję o usunięciu zęba.

Często pacjentom wydaje się, że usunięcie chorego zęba jest lepszym rozwiązaniem od leczenia kanałowego. Boją się bólu, którego w 99% nie ma, ponieważ pacjent dostaje znieczulenie miejscowe. Na pewno usunięcie zęba jest szybszym rozwiązaniem od leczenia endodontycznego, ale nie lepszym. W miejscu usuniętego zęba pojawia się luka, która nieuzupełniona niesie za sobą kolejne konsekwencje. – tłumaczy dr Aleksander Siemieniuta

Statystyki podają, że rocznie jest leczonych ponad 14 milionów zębów. Świadczy to o większej świadomości ludzi na temat tego zabiegu.

Leczenie kanałowe pozwala na uratowanie Państwa zęba. Warto podjąć się leczenia endodontycznego, zważając na to, że własny korzeń zęba jest najlepszym naturalnym implantem. Gdybyście w przyszłości musieli skorzystać z usług protetycznych to odbudowa na własnym korzeniu jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Mój ząb od pewnego czasu był nadwrażliwy na ciepło i zimno. W nocy budziłem się przez ostry ból zęba. Po wykonaniu zdjęcia tomograficznego u dr Aleksandra Siemieniuty okazało się, że mam nieodwracalne zapalenie miazgi zęba. Miałem świadomość, że mogę stracić zęba, dlatego zdecydowałem na poddanie się leczeniu kanałowemu. Oprócz znieczulenia, precyzja i delikatne podejście doktora Siemieniuty sprawiły, że zabieg był całkowicie bezbolesny. – zdradza 40-letni pacjent kliniki Dentalex.

Odczuwacie Państwo ból zęba nawet po leczeniu próchnicowym? Podejrzewacie, że może kwalifikować się do leczenia kanałowego? Dzięki tomografowi komputerowemu nasi specjaliści odnajdą nawet najbardziej ukryty kanał.

Zapraszamy do kliniki Dentalex na konsultację.