Dla kogo leczenie implantologiczne jest najlepszym rozwiązaniem

Dr Siemieniuta pacjentka zdjęcie

Leczenie implantologiczne jest najlepszym w chwili obecnej sposobem na odbudowę utraconych zębów. Dla pacjentów, którzy przez wiele lat odczuwali skutki braków w uzębieniu i byli zmuszeni do noszenia niewygodnych protez to doskonała szansa na komfort. Za pomocą implantów stomatologicznych możemy odbudować pojedyncze ubytki, ubytki wielozębowe i bezzębie.

Odbudowa pojedynczego zęba polega na rekonstrukcji w postaci implantu i korony. W przypadku utraconego zęba jest najlepszym rozwiązaniem pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Jest o wiele korzystniejszym rozwiązaniem niż tradycyjny most, ponieważ nie uszkadza sąsiadujących zębów.

 

Odbudowa kilku brakujących zębów pozwala wyeliminować stosowanie częściowych protez wraz z klamrami, które mogą być niewygodne lub nieestetyczne. Należy brać pod uwagę, że w ciągu 3 lat od nieuzupełnienia powstałej luki, w miejscu utraconego zęba zanika ok. 50%-70% tkanek miękkich i kości. Implanty natomiast zapobiegają zanikowi kości, co ma również wpływ na wygląd twarzy.

W przypadku bezzębia implanty są skutecznym sposobem na odbudowę pełnych łuków zębowych.

Korzystanie z protezy ruchomej wpływa na komfort żucia i mówienia. Zastosowanie odbudowy za pomocą implantów jest rozwiązaniem najbardziej korzystnym, umożliwiającym swobodne jedzenie i mówienie. Zapobiega szybkiemu bezpowrotnemu zanikowi kości i zapewnia naturalny wygląd.

Uzupełnienie braków zębowych implantami pozwala na szybkie odzyskanie naturalnego uzębienia i jest skuteczne w 98%. Coraz więcej osób w wieku 25-65 lat decyduje się na takie rozwiązanie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów implantów, które pod względem ceny dostosowywane są do możliwości finansowych pacjentów.

  • Zgłaszają się do mnie pacjenci w różnym wieku. Przed każdym leczeniem implantologicznym przeprowadzam wnikliwy wywiad lekarski. Przede wszystkim, staram się poznać oczekiwania pacjenta i rozwiać wątpliwości. Wspólnie wybieramy najlepszą drogę leczenia implantologicznego, a następnie przedstawiam cały kosztorys. Ostateczną decyzję zawsze podejmuje pacjent. Spełnianie oczekiwań moich pacjentów jest dla mnie bardzo ważne – opowiada dr Aleksander Siemieniuta.

Sukces przeprowadzonego zabiegu nie gwarantują jedynie nowoczesne technologie i najlepsze rozwiązania implantologiczne. Olbrzymią rolę odgrywa doświadczenie i podejście stomatologa.  

  • Do dra Siemieniuty chodzę regularnie od 15 lat. Pan doktor jest osobą wyrozumiałą, zawsze uśmiechniętą i przede wszystkim świetnym specjalistą. Wykonałem u doktora odbudowę na implantach 7 lat temu. Zabieg był całkowicie bezbolesny, a ja do dziś cieszę się pełnym uśmiechem bez powikłań – wyznaje 45-letni pacjent dra Siemieniuty.

W naszej klinice przeprowadzamy dokładną diagnostykę implantologiczną. Pierwsza wizyta konsultacyjna jest bardzo ważna zarówno dla lekarza jak i dla pacjenta. Serdecznie zapraszamy na wizytę, podczas której przeprowadzimy badanie i dokonamy szczegółowej diagnostyki opartej na tomografii komputerowej. Dr Aleksander Siemieniuta udzieli szczegółowej informacji o leczeniu implantologicznym.

Parking

Klimatyzacja

WiFi

RTG

Bezbolesne leczenie

Płatność kartą

Transport z lotniska

Przewiń do góry

skontakuj się